enes şule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ümit karan'ın hayatı

ümit   karan'ın   hayatı Empty ümit karan'ın hayatı

Mesaj  salih Ptsi Mayıs 04, 2009 1:42 pm

İstanbul - Galatasaray'ın golcü futbolcusu Ümit Karan, İngiltere'den çok iyi bir kulüple anlaşma noktasına geldiğini, ancak sakatlanınca bu transferin iptal olduğunu açıkladı.
Futbol Federasyonu'nun aylık resmi dergisinin Haziran sayısında röportajı yayınlanan Ümit, sakatlanmadan önce İngiltere'den çok iyi bir kulüple teması olduğunu belirterek, ''Hemen hemen anlaşma noktasına gelmiştim. Maalesef sakatlık dolayısıyla iptal oldu'' dedi.
Sözleşmesinin kalan 1 yılını Galatasaray'da en iyi şekilde değerlendireceğini kaydeden Ümit, ''Ondan sonra ne olur bilemiyorum ama Galatasaray'la daha uzun bir sözleşmeye de imza atabilirim. Gönlümde her zaman Galatasaray yatıyor. Yaşadığım onca olumsuzluğa rağmen yine de Galatasaray'a döndüm. Başka bir futbolcu dönmeyebilirdi. Bu yüzden bu kulüple farklı bir ilişkim olduğunu düşünüyorum'' diye konuştu.

-''HAYALİM HEP İNGİLTERE''-

Ümit, Dünya Kupası'nda favorisinin Brezilya olduğunu, Ronaldinho'nun şu andaki performansıyla herkesi büyülediğini ve futbolda yeni bir çağ açtığını kaydetti.
Van Basten'ın en beğendiği futbolcu olduğunu dile getiren Ümit, şöyle devam etti:
''Zamanında Van Basten'i çok beğeniyordum. Hatta en beğendiğim futbolcuydu. Van Basten, Gullit, Rijkaard futbolu nefis oynuyorlardı. İlginçtir, şu anda benim tarzımda futbolcu çok fazla bulunmuyor. Ceza sahası içinde hem dönüp, hem vuruş yapacak futbolcu çok az var. Bir anda dönüp vurmak az şey değil. Shevchenko da inanılmaz bir golcü ama ben İngilizler'in dediği gibi klasik 'striker'ım. Ceza sahası futbolcusuyum. Benim işim orada. O yüzden İngiliz Ligi'ni çok beğeniyorum. Hayalim hep İngiltere. Çok yatkın olduğum bir lig olduğunu düşünüyorum.''

-''SEZON BAŞI HAZIR HALE GELİRİM''-

Ümit Karan, çok ağır bir sakatlık yaşadığını belirterek, ''Bunun hayatın ve futbolun bir parçası olduğunu düşünüyorum. Maalesef riskli bir spor yapıyoruz. Yani futbolcular her zaman keyif yapmıyor, bazen böyle zorluklar da oluyor ama mücadeleyi bırakmayacağım ve bunu da aşacağım. Sanırım sezon başı hazır hale gelirim'' dedi.
Günde yaklaşık 6 saatlik bir antrenman programı olduğunu anlatan Ümit, ''Her gün mesai gibi çalışıyoruz. Başka bir hayat da yok. Önümüz yaz ve 30 derece, 40 derece sıcaklarda mecburen çalışmaya devam edeceğiz. Geçen sene de tatil yapmamıştım. Bu sene de nasip değilmiş'' diye konuştu.

-''HAGİ'Yİ TEKNİK DİREKTÖR OLARAK BAŞARISIZ BULUYORUM''-

Galatasaray'da geldiği ilk yılın iyi geçtiğini belirten Ümit, ligde çok gol atamamasına rağmen ilk yılında şampiyonluk yaşadığını söyledi.
Lucescu'dan sonra takımın başına gelen Fatih Terim'in kendisini tanımadığını anlatan Ümit, şöyle devam etti:
''O dönemde Christian transfer oldu, ben yedek kaldım. O sezonun ikinci yarısında Fatih hoca bana şans tanıdı ve yarım sezonu 13 golle bitirdim. Tam iyi giderken bir sakatlık geçirdim, o sakatlıktan sonra toparlanmam zor oldu. Mukavelem bitiyordu ve Fatih Terim de yeni mukaveleye imza atmayan arkadaşları oynatmayacaktı. 3 ay bekledim anlaşalım diye, anlaşamadık. Tam Fenerbahçe maçı öncesiydi. O maçta oynamayı o kadar çok istedim ki ertesi gün imzayı attım. Orada 3 ayım da mukavelesiz geçti. Ondan sonra Fatih Terim ayrıldı maalesef, Hagi geldi. Maalesef diyorum çünkü Hagi ile sorunlarım oldu'' diye konuştu.
Ümit, Hagi'nin ilk günden itibaren kendisine bir kez olsun ''merhaba'' demediğini iddia ederek, şöyle devam etti:
''Oynattığı hayati maçlarda, yine golümü attım. Tam performansımı artıracağım zaman ertesi hafta kadroda yokum. Şimdi sen bir futbolcu olarak buna nasıl tavır koyarsın? Sinirlendiğim zaman oldu ama bunu gidip Hagi'nin yüzüne söylemedim. Fakat antrenmandaki tavırlarımdan anlıyordu. Onun bana yaptığı çok büyük hatalar oldu, hiçbir zaman ağzımı açmadım. İyi işler yaptı Türkiye'de. Belki iyi bir teknik direktör olmayabilir, ben onu başarısız buluyordum. Bence o takım geçen sezon şampiyon olabilecek bir takımdı.'' -''SEZONU ÇOK İYİ GEÇİRDİM''-

Ümit, bu sezonu çok iyi geçirdiğini, gol ortalamasına bakıldığında Fenerbahçeli Semih Şentürk hariç bütün futbolcuların üstünde olduğunu kaydetti.
Semih'in çok yetenekli bir golcü olduğunu vurgulayan Ümit, ''Semih'e çok üzülüyorum, onu oynatmak lazım'' dedi.
Ümit Karan, (A) Milli Futbol Takımı'nın oynayacağı eleme maçlarına yetişebileceğini belirterek, Fatih Terim'in şans tanıması halinde milli formayı giymek istediğini söyledi.
Ümit, ''Kariyerindeki en yüksek noktalar olarak neleri hatırlıyorsun?'' şeklindeki soruya, ''Kariyerimdeki birinci nokta evliliktir. İkinci nokta Vestel Manisaspor'a attığım gol. Üçüncü nokta ise Nou Camp'a çıkmak'' dedi.

-''HAKSIZLIĞA TAHAMMÜLÜM YOKTUR''-

Ümit Karan, yurt dışında yetiştiğini, Türkiye'ye geldiğinde Almanya'da nasıl yaşıyorsa öyle yaşamasının insanlara ters geldiğini söyledi.
Çok açık sözlü oldunu anlatan Ümit, şunları kaydetti:
''Haksızlığa tahammülüm yoktur ama şunu öğrendim ki, insanları gereğinden fazla savunmayacaksın. Gerçi ben bunu yapmaya devam ediyorum, huyumdan vazgeçemiyorum. Benim ya da başka bir arkadaşın problemi olduğu sürece o insan için mücadele veririm. Her şeye rağmen artık daha akıllı davranmayı öğrendim. Bundan sonra daha olgun adımlar atmaya devam edeceğim.
Eski arkadaşlarımla irtibatım devam ediyor. Gözüm yüksek sınıf insanlarda değil. Ben hep aynı seviyeyi koruyorum. Belki harcamalarım biraz yükselmiş olabilir ama arkadaş çevresi olarak, geldiğim yerden kopmadım. Bu benim için çok önemli. Çünkü geldiğim yeri unutmadım, hiçbir zaman da unutmayacağım. Tabii aramızda farklar oluyor. Çünkü onlar çok fazla para kazanamıyor. Ben daha çok kazandığım için onların zaman zaman ezikliklerini hissedebiliyorum ama genel anlamda ben de mütevazı hayat sürdüren bir insanım.''

salih

- Similar topics